GencForum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
GencForum

HoşGeldiniz Misafir
Son Ziyaretiniz: Çarş. Ara. 31, 1969
Toplam Mesajınız: 0

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  İstatistikLer  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Yaprak Dökümü

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
SéMa~

SüperMod
SüperMod
SéMa~

Yaş : 28 Kayıt tarihi : 01/12/08 Mesaj Sayısı : 91 Nerden : Kuzey Kutbu'ndan :]
Kişisel İLeti :
ι ℓσνє уσυ є∂ ωєѕтωι¢к : ]
Aktiflik Puanı:191
Yaprak Dökümü Vide
MesajKonu: Yaprak Dökümü Yaprak Dökümü Icon_minitimeSalı Ara. 02, 2008 4:29 am

Yaprak Dökümü ile ilgili bölüm yorumlarınızı tüyo ve haberleri vs. burada paylaşabilirsiniz
https://gencforum.forumakers.com
ßusRy xX

~Admin~
~Admin~
ßusRy xX

Yaş : 29 Kayıt tarihi : 01/12/08 Mesaj Sayısı : 747 Nerden :
Kişisel İLeti :
Lanéét oLsn xD
Aktiflik Puanı:1747
Yaprak Dökümü Vide
MesajKonu: Geri: Yaprak Dökümü Yaprak Dökümü Icon_minitimeÇarş. Ara. 17, 2008 8:47 am

işTe ߀nim dizim FavoRim tabbeki Ferhunde Very Happy:D
ßüŞii =)

Mod
Mod
ßüŞii =)

Yaş : 28 Kayıt tarihi : 02/12/08 Mesaj Sayısı : 729 Nerden : mutlu insanlar diyarından
Kişisel İLeti :
Farklı olmak istiyorsan,farklı davran.
Aktiflik Puanı:1729
Yaprak Dökümü Vide
MesajKonu: Geri: Yaprak Dökümü Yaprak Dökümü Icon_minitimeCuma Ara. 19, 2008 10:17 am

Oyuncular :

Halil Ergün (Ali Rıza)

Güven Hokna (Hayriye)

Bennu Yıldırımlar (Fikret)

Caner Kurtaran (Şevket)

Deniz Çakır (Ferhunde)

Bedia Ener (Neyyir)

Gökçe Bahadır (Leyla)

Fahriye Evcen (Necla)

Seda Demir (Sedef)

Tolga Karel (Sansar- Oğuz)

Efsun Karaali (Ayşe)

Bülent Fil (Selim)
https://gencforum.forumakers.com/
ßüŞii =)

Mod
Mod
ßüŞii =)

Yaş : 28 Kayıt tarihi : 02/12/08 Mesaj Sayısı : 729 Nerden : mutlu insanlar diyarından
Kişisel İLeti :
Farklı olmak istiyorsan,farklı davran.
Aktiflik Puanı:1729
Yaprak Dökümü Vide
MesajKonu: Geri: Yaprak Dökümü Yaprak Dökümü Icon_minitimeCuma Ara. 19, 2008 10:18 am

Halil Ergün (ALİ RIZA BEY)

Gerçek Adı : Halil İbrahim

Doğum Yeri : İznik

Doğum Tarihi : 08 Eylül 1946

Eğitimi : Lisans

Boy: 180

Göz Rengi: Kahverengi

Yabancı Dil : Fransızca

İznik''te doğdu. İlk ve ortaokulu İznik''te okudu. Haydarpaşa Pertevniyal Lisesinden sonra Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesinde okudu. Halk oyuncularında "Teneke" adlı oyunla profesyonel oldu. Vasıf Öngören, Mustafa Alabora, Erdoğan Akduman ile "Ankara Birlik Sahnesi"ni kurdu. 1974 yılında Yılmaz Güney''in senaryosu olan "İzin" filmiyle sinemaya başladı.

Sinema Filmleri ve Yönetmenleri
Kaşık Düşmanı ( Bilge Olgaç )
Yol ( Şerif Gören )
Uzlaşma ( Oğuzhan Tercan )
Katırcılar ( Şerif Gören )
Yolcu ( Başar Sabuncu )
Böcek Hamam ( Ferzan Özpetek )

Dizileri ve Yönetmenleri

Bugünün Saraylısı (1985)
Baba Evi (1999) Mahmut
Pembe Patikler (2002) Cihangir
Büyük Yalan (2004) Ethem Vardalı
Yaprak Dökümü (2006) Ali Rıza Bey

Senaryoları

Merhaba (1976)
Kırlangıç Fırtınası (1985)

Ödülleri

3. Ankara Film Festivali 1990 En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu / Film Bitti
32. Adana Altın Koza Film Festivali 1995 En İyi Erkek Oyuncu / Böcek
32. Antalya Altın Portakal Film Festivali 1995 En İyi Erkek Oyuncu / Böcek

Güven Hokna (Hayriye Hanım)

Doğum Tarihi: 1946

Doğum Yeri: Ankara

Güven Hokna, tiyatro, sinema ve dizi sanatçısıdır. Özellikle Ferhunde Hanımlar, İkinci Bahar ve Zeerda dizilerindeki rolleriyle tanınır.
Ankara Devlet Konservatuvarı mezunu (1967) olan Hokna, 35 yıl Devlet Tiyatroları' nda çalıştı. Ferhunde Hanımlar dizisiyle tanınan ve Eşkıya filmiyle adını duyuran sanatçı, mesleğinde asıl zirveye İkinci Bahar dizisindeki Neriman rolüyle ulaştı. Sinema filmi ve dizilerde rol almaya devam ediyor. Şu anda rol almaya devam ettiği dizi "Yaprak Dökümü" dür.

Rol Aldığı Dizi ve Filmler

Ferhunde Hanımlar - 1993
Eşkıya - 1996
İkinci Bahar - 1998
Zerda - 2002
Güz Sancısı - 2002
Kumsaldaki İzler - 2002
Havada Bulut - 2002
Kurtlar Vadisi - 2003
Yaprak Dökümü - 2006

Caner Kurtaran (Şevket)

Doğum Yeri: İstanbul
Doğum Tarihi: 26 Ekim 1978

İstanbul'da doğdu. Uzun bir süre İstanbul’da ailesinin yanında yaşadı. Konservatuarı kazandı. Konservatuara Eskişehir’de başlayan Kurtaran, birinci sınıfı bitirdikten sonra kaydını İstanbul’a aldırıp, eğitimine bu şehirde devam etti. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. Ardından bir kaç yıl İstanbul Devlet Tiyatrosu' da sözleşmeli olarak çalışmıştır.

Filmleri
Kurtlar Vadisi Irak 2005

Dizileri
2005 Güz Yangını
2006 Kırık Kanatlar
2007 Yaprak Dökümü

Deniz Çakır - FERHUNDE

2005 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü' nden mezun oldu.

Ankara' da yaşayan Deniz Çakır mezun olduktan sonra İstanbul' a yerleşti.

Konservatuvardan mezun olmadan önce Ankara Radyosu'nda, radyo tiyatrosu yaptı ve radyo reklamı seslendirdi.

İlk televizyon deneyimi olan "Kadın İsterse" deki Alev rolüyle tanındı.

Yer Aldığı Televizyon Projeleri

İşte Benim 2006

Yaprak Dökümü (Ferhunde) 2006

İki Arada Aşk (Gizem) 2005

Kadın İsterse (Alev) 2004

Bennu Yıldırımlar- FİKRET

Bennu Yıldırımlar, özellikle Süper Baba' daki Elif ve Yaprak Dökümü dizisindeki Fikret karakterleriyle tanınır.
1990 yılı Haziran ayında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarları Tiyatro Bölümü' den mezun oldu.1990-1991 yıllarından İngiltere Londra Westminster Adult Education Institute'te drama üzerine kurs gördü.

1995' ten bu yana İstanbul Devlet Tiyatroları oyuncusu Bülent Emin Yarar ile evlidir. Kızı Ada, 1999' da dünyaya gelmiştir.

Televizyon Projeleri
1988- Perili Köşk
1990 - Gençler
1990 -Gülen Ayva Ağlayan Nar - TV dizisi
1993 -Rifle King Kong Show
1994- Piranha Films - Channel 4
1994 - Muhteşem Zango
1995- Kopgel Taksi
1995- Video Klip ve Çizgi Film Sunuşları
1996- Sharpe'in İntikamı
1997 - Süper Baba
1998 - Utanmaz Adam
1998- Kördüğüm
1999 - Ölümün El Yazısı (90 dakikalık tv filmi)
2001- Tek Celse (13 bölümlük dizi)
2001- Üzgünüm Leyla (33 bölümlük dizi)
2001- Kim Gitsin Yarışma Programı
2002- Bir Tatlı Huzur
2002 - Şapkadan Babam Çıktı
2004- Aynalar (Gül)
2005- Maki (Iraz)
2006- Yaprak Dökümü ( Fikret)

Filmleri
1992 - Adada Son Gece
1993 -Hacı Yusuf Efendi
1994 - Ağrı' ya Dönüş(Muhsine)
1994 - Gece,Melek ve Bizim Çocuklar
1998 - Eski Fotoğraflar
1998 - Kaç Para Kaç(Ayla karakteri)
2000- Hiç Yoktan Aşk (TV filmi) (Nurgül karakteri)
2006 - Kabuslar Evi: Kaçan Fırsatlar Limited (tv filmi) (Filiz)

Aldığı Ödüller
1994 - Antalya Film Festivali Umut Veren Yeni Kadın Oyuncu Ödülü - Ağrı'ya Dönüş filmi ile
1996 - Bedia Muvahhit Ödülü - Bir Atın Öyküsü oyunu ile
1998 - İsmet Küntay Ödülü - Huzur oyunu ile
2000 - Sadri Alışık Sinema Ödülü - Kaç Para Kaç ile
2006 - Lions Tiyatro Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu Ödülü - Saygılı Yosma

Rol Aldığı Klip
1996 - Mor ve Ötesi - Yalnız Şarkı

Fahriye Evcen - NECLA

*Doğum Tarihi : 04 haziran 1986.
*Doğum yeri : Almanya Solingen şehrinde doğup büyüdü.
*Boy : 1.70
*Kilo : 51
*Eğitim Durumu : Sosyoloji okuyordu almanyada.
*Annesi/babası : Babasi selanik göçmeni annesi çerkez ve Samsunda yaşamışlar
*Kardeşleri : Neşe Ayşen Demet Fahriye Ailenin küçüğü
*Göz rengi : kahverengi
*Saç rengi : koyu kahverengi
*Sevdiği kitap : Gothe "Faust"
*Hayat Felsefesi: "Carpe Diem"
*Spor : Yüzmeyi seviyor ve vakit buldukca spor yapmaya özen gösteriyor
*Hobileri : Arkadaşlarıyla ve annesiyle vakit geçirmek sosyoloji ve psycholoji kitapları okumak
*Makyaj : Yapmayı seviyor
*Insanlarda sevmediği özellik : Samimiyetsiz hareketler davranışlar.
*Sosyolojiyi neden seviyor : Olaylara farklı bir gözle bakmayı öğretiyor her alanda yardımcı oluyor çünkü sosyoloji bütün davranışlarin ve bütün sitüyasyonları analiz eder ve sosyolog olduğunda hayat birazda olsa kolaylaşıyor diye düşünüyor.
*Bildiği diller : Almanca, Türkçe, Ingilizce ,Ispanyolca.
* Oynadığı diziler: Hasret (2006) Yaprak Dökümü (2006)
*Burcu : Ikizler ,Burclar hakkında sekiz kitap okumuş çok inanırmış burclara.
Sevdigi müzikler : BEP,Beyonce,Snoop Dogg,2PAC,Mary J.Blidge,Barry White.
Görmek istediği ülke : Meksika
Bütün yemekleri sevdiğini söylüyor

Tolga Karel- OĞUZ

Tolga Karel, ekim ayında Fransa’da Monica Bellucci ve Jean Reno gibi starlarla birlikte rol alacağı sinema filmiyle ilgili Kelebek’e konuştu. Genç oyuncunun, Bellucci ile ilgili yorumu hayli ilginç: "42 yaşında olmasına rağmen hálá taş gibi bir kadın. Çok heyecanlıyım, bakalım ne olacak."

n Fransa’dan Türkiye’ye ne zaman döndünüz?

- 2001 yılında geldim. Fransa’da 4,5 sene okul arttı yüksek lisans için kaldım ama yüksek lisansı bitirmedim. Paris Devlet Konservatuvarı’ndan mezun oldum. Aslında Fransa’ya gitmeden önce de Türkiye’de Yeditepe Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler okudum. Fransa’da konservatuvar yıllarında bir ajansa kayıt olmuştum, Ouattro isimli. Ve o dönem "Denizin Çocukları" adlı filmde Gerard Depardieu ile oynamıştım. Oradaki referanslarım ve burada izledikleri Çağan Irmak’ın filmi, "Yaprak Dökümü" şimdi Luc Besson’ın filmi için referans oldu.

n Biraz bu filmden bahseder misiniz?

- Filmde, Jean Reno ve Monica Bellucci’nin olması kesinleşti ama daha senaryonun içeriği ve isminden bahsetmiyorlar. Gideceğim ve küçük bir ön çalışma aşaması olacak. Filmin çekimleri ekim sonu başlayacak.

n Karakterler hakkında da bilgiye sahip değil misiniz?

- Tabii ki, bazı bilgilere sahibim. Ben sert, isyankar bir gazeteciyi oynayacağım. Bulaşmaması gereken bir olaya istemeden de olsa bulaşıyorum. Monica Bellucci bir medya patronunun karısını, Jean Reno ise mafya babasını oynuyor. Aksiyonu bol bir film olacak.

n Bu önemli oyuncularla oynamak bir tarafa ortada bir de Luc Besson faktörü var. Önemli bir yönetmen...

- Evet bence de. Ama sanırım kendisi yapımcı olduğu için yönetmen başkası olabilir. Kendi yönetmenleri de var onlara çektirebilir. Ama yapımcı olması da heyecan verici. Yurtdışında çalışmak en büyük hayalimdi. Avrupa’da hep doğru projeleri takip edip, içinde yer almak istedim. Gerard Depardieu ile oynamak, Türkiye’ye gelip Çağan Irmak gibi bir yönetmenle "Karanlıktan Gelen"in 6’ncı serisinin başrol oyuncusu olmak büyük bir şans benim için.

n Monica Bellucci ve Jean Reno ile oynayacaksınız. Heyecanlı mısınız?

- Bu film kariyerimde çok önemli bir adım benim için. Monica Bellucci 42 yaşında olmasına rağmen aslında hálá taş gibi bir kadın. Gerçekten çok hoş kadın. Çok heyecanlıyım, bakalım ne olacak. Monica Bellucci’nin sevdiğim tarzı şu; sinemada çok rahat soyunan, nü fotoğrafını çok iyi bilen, ekranda avam durmayan bir erotizmi kullanan bir aktris. Ama Monica Bellucci, sadece Avrupa’da kariyer yapabildi. Hollywood’da kariyerini çok geliştiremedi.

n Ama Jean Reno’nun kariyeri Avrupa sinemasının dışında tabii ki...

- Evet onun acayip bir kariyeri var. O, Hollywood, Avrupa, Arap sinemasında da korkunç iş yapan bir adam. "Çirkin Kral" diyorum ben ona.

n Aynı zamanda müzik direktörlüğü yapıyorsunuz, besteler verdiğiniz sanatçılar oldu...

- Evet, birçok isme beste verdim: Petek Dinçöz, Ebru Yaşar, Fulden Uras, Nalan, şimdi de Cüneyt Tek var. Süpervizörlük bölümüne kaydım şimdi. Hem müzikal hem yapım koordinatörlüğü bazında Şahin Özer’le çalışıyorum.

YENİ YÜZ İHTİYACINI KARŞILIYORUM

n Bu yıl hem sinema hem dizi derken hızlı bir yıl oldu sizin için değil mi?

Evet bu sene patlamaydı. Hem yaptığım müzik hem dizi hem sinema filmiyle Tolga Karel tarzını insanlara bu sene gösterdim. Yeni bir jenerasyon var ve yüzlerin yenilenmesi gerekiyordu, ben bu ihtiyacı karşılıyorum. Ben adrenali ve efekti yüksek bir adamım. O yüzden konuşanlar konuşmaya devam etsinler, ben 20 yıl daha en azından bu piyasanın içindeyim. İnsanlar bir şey yapamayınca bir şeylere sarıyorlar, laf üreteceklerine iş üretsinler!
Seda Demir / Sedef

Artık bakkala bile süslenip gidiyorum
'Yaprak Dökümü' dizisinin 'Sedef'i Seda Demir, Yeni Aktüel dergisine şöhretin hayatında yarattığı değişimi anlattı: Eskiden bakkala altımda şort, ayağımda terlikle giderdim. Ama artık saçımı tarayıp, süsleniyorum!..
Yaprak Dökümü'nde canlandırdığı 'Sedef' karakteriyle beğeni toplayan Seda Demir'in hayran kitlesi gün geçtikçe artıyor. Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu Yönetimi Bölümü'nde okurken, arkadaşlarının baskısıyla bir cast ajansına yazılan 24 yaşındaki oyuncu, hep hayalini kurduğu işi yaptığını söylüyor. Küçükken, 24 yaşına geldiğinde hayatının değişeceğini hissettiğini belirten Demir, "Birgün yurtdışına açılacağımı da hissediyorum" diyor. İşte genç yıldızın Yeni Aktüel dergisine yaptığı ilginç itiraflar...

* Küçükken büyüyünce ne olmak istediğimi sorduklarında, 'Öyle bir meslek olsun ki, insanlarla iletişim içinde olayım. Heyecan verici ve kalıcı olsun' derdim. Tüm hayalim arkamda iz bırakacak bir iş yapmaktı. Herkes 18. doğumgününü bekler ya, ben hep 24 yaşına gireceğim günü beklerdim. O gün iyi bir şeyler olacağını hissederdim. Öyle de oldu...

Cesaretim yoktu
* Bundan 3 yıl önce harçlığımı çıkarmak için fuarda hosteslik yaparken, 'O kadar güzel ve eğitimli kız arasından beni mi seçecekler' der ve bir cast ajansına yazılmaya cesaret edemezdim. Birgün kendimi arkadaşlarımla bir ajansta buldum ve 'bir kenarda kalsın' diye bir başvuru formu doldurdum. Sonra birgün beni deneme çekimine çağırdılar. 'Nasıl olsa olmaz' diye gitmedim birçok görüşmeye. Sonra birgün 'Tamam' dedim. Birçok çekime gittim. İlk işim de İş Bankası reklamları oldu.

* 'Yaprak Dökümü'nün deneme çekimlerinde yönetmen bana sürekli sorular sordu. Verdiğim cevapları çok doğal buldu. Böylece 'Sedef' rolü benim oldu. İşçi emeklisi annem ve babam, o kadar kızın arasından benim seçilmeme inanamadılar.

* Dizi yayımlandıktan sonraki gün arkadaşlarım arayıp 'O sen miydin?' diye sordular. Tebrik üzerine tebrik aldım. Sonra bu tebrikler yerini hiç tanımadığım insanların sevgi gösterilerine ve meraklı bakışlarına bıraktı.

'Şişmanla' diyorlar
* Ben aslında oyunculukla birlikte kendimi anlamaya başladım. Zaten hep ünlüymüşüm gibi yaşıyormuşum... Davranışlarıma dikkat ediyormuşum. Eskiden evden üstümde bir şort, ayağımda terlikle çıkıp bakkala giderdim. Şimdi bakkala giderken pantolon giyip saçımı tarıyorum. Tek başıma yürürdüm birkaç ay öncesine kadar. Şimdi ev ortamı dışında yalnızlığımı pek yaşayamıyorum.

* Artık insanlar yolda beni gördüklerinde arkamdan 'Sedef' diye sesleniyorlar. Bu beni çok mutlu ediyor. Güleryüzlü teyzeler yolda beni durdurup önce beni baştan aşağıya süzüyor, sonra da 'Çok zayıfsın Sedef. Biraz şişmanla' diyorlar. Bir de dizinin web sitesinde benimle ilgi bölüme, 'İleride yurtdışında oynayabilir' diye yazmışlar. Ben de ileride birgün bu olacakmış gibi hissediyorum.

Ceyda / Başak Sayan

Doğumu
17-06-1977 - Ankara

Eğitimi
Marmara Üniversitesi Ekonomi

Geniş Zamanlar Suna 2007
Gizli Patron 2006
Hacı Esra Ardahan 2006
Yaprak Dökümü Ceyda Güner 2006
Şifre Özlem 2005
Naciye'yi Kim Sevmez 2005
Bir Dilim Aşk Funda 2004
Gece Yürüyüşü Semra 2004
Gurbet Kadını 2003
Canım Kocacığım Ece 2002
Hırsız Nahide 2001
Derman Bey 2001
Nilgün Nihal 1999
Nilgün (2) Nihal 1999
Fırat 1997
Çılgın Bediş 1996

Gokce Bahadir (Leyla)

Leyla karakteriyle benzer yonleriniz var mi?
- Ailenin ortanca kizi Leyla yasinin gerektirdiklerini yasayan bir kiz. İcinde cok buyuk heyecanlari olan ama babasina karsi saygisindan dolayi bunlari dizginlemeye calisan bir insan. Ben cok inisleri cikislari olan biriyim. Gunum gunume uymaz. Yasim Leyla’dan daha buyuk. Ama heyecanlarim hic dinmedi. Yasini hisseden biri degilim, cocuk ruhluyum. Leyla’yla heyecanlarimiz birbirine benziyor. Ama ben hayati kontrollu yasamiyorum.
- Oyuncu olarak kendinizi su anda nerede goruyorsunuz?
Ben idealleri olan, azimli biriyim. Bir seyi gercekten istiyorsam, ona ulasmak icin her seyi yaparim. Eger yetenegim varsa bunun fark edilecegine inaniyorum.
- Mutlaka oynamayi cok istediginiz bir karakter vardir...
Şu ana kadar hep kendime yakin rolleri oynadim. Ama asil hayalim aykiri tipleri oynamak. Mesela sizofren bir karakter.
https://gencforum.forumakers.com/

Yaprak Dökümü

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası