GencForum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
GencForum

HoşGeldiniz Misafir
Son Ziyaretiniz: Çarş. Ara. 31, 1969
Toplam Mesajınız: 0

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  İstatistikLer  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

ROMANIMIN İÇİNDEN

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
waampiir

ROMANIMIN İÇİNDEN Yildiz10

Yaş : 33 Kayıt tarihi : 06/08/09 Mesaj Sayısı : 1 Nerden :
Kişisel İLeti :
daima senaryo :):)
Aktiflik Puanı:11
ROMANIMIN İÇİNDEN Vide
MesajKonu: ROMANIMIN İÇİNDEN ROMANIMIN İÇİNDEN Icon_minitimeSalı Ekim 13, 2009 11:09 am

''BİR KALEM BİR KAĞIT''
'' VE ''
'' ÇÖZÜLEMEYEN SERİ CİNAYETLER ''

TÜR : POLİSİYE GERİLİM

KONU :
Kenan çok başarılı bir yazardır. Türk romamanına gerilimi tam anlamıyla getiren isim olarak tanınır. Çıkardığı romanlar satış rekorkarı kırmaktadır. Son romanı polisiye-gerilim türündedir. Ve içinde ilginç cinayetlere yer vermiştir. romanının piyasaya çıkmasında sadece 2 gün sonra ilginç cinayetler işlenmeye başlanır. Bir süre sonra bu cinayetlerin kendi romanındakilerin aynı olduğu farkedilir. Ve artık polislerin gözü yazarın üzerine çevrilir. Bunun üzerine Kenan katilin bir sonraki hamlesini roman göre tahmin etmeye çalışır . Tabi Komiser Ünal ' da cinayeti çözmeye çalışır. Bunu yazarla yapacaktır .

KARAKTERLER :

KENAN (YAZAR) : Poliseye romanlarıyla ün yapmış bir yazardır. İşine aşırı düşkündür. Ailesiyle çok az vakit geçiren biridir. Oğlundan hep şikayet etmektedir. 42 yaşındadır

SUNA (YAZAR'IN KARISI ) : Kocasına düşkün bir kadındır ama kocasının işine düşükünlüyünden şikayet etmektedir. psikologtur. 38 yaşındadır

ÖZGÜR ( YAZAR'IN OĞLU ) : Fikirleriyle babasına hep ters düşmüştü. Ünüversite öğrencisidir . Soğuk kanlı ve her zaman asık suratlıdır.

MURAT ( KOMSER ) : Son zamanların en iyi komiseridir. çözülmesi zor davları çözmüş 35 yaşında bir polistir. ( boş zamanlarında meslektaşlarının aksine kitap okumaktadır )

ÜNAL ( KOMİSER YARDIMCISI ) : Genç bir polistir. ancak sabırsız ve polisliyi macera olarak gören biridir. İlk görevinde Murat komserin yardımcısı olmuştur .

EMRE ( SUNA'NIN HASTASI) : Kısa bir süre önce ailesine bi kazada kaybetmiştir. Uzun süren sessizliğinin ardından hayatına kaldığı yerden deva etmektedir. Tabi psikoljik yardım görerek. gülme denen şeyi unutmuştur. hayata artık karamsar bakmaktadır. 30 yaşındadır.

PINAR ( ÖZGÜR'ÜN SEVGİLİSİ ) : Özgür'ün sevgilisidir ve özgüre çok bağlıdır. aynı üniversitede okumaktadır.

KONU :
Kenan çok başarılı bir yazardır. Türk romamanına gerilimi tam anlamıyla getiren isim olarak tanınır. Çıkardığı romanlar satış rekorkarı kırmaktadır. Son romanı polisiye-gerilim türündedir. Ve içinde ilginç cinayetlere yer vermiştir. romanının piyasaya çıkmasında sadece 2 gün sonra ilginç cinayetler işlenmeye başlanır. Bir süre sonra bu cinayetlerin kendi romanındakilerin aynı olduğu farkedilir. Ve artık polislerin gözü yazarın üzerine çevrilir. Bunun üzerine Kenan katilin bir sonraki hamlesini roman göre tahmin etmeye çalışır . Tabi Komiser Ünal ' da cinayeti çözmeye çalışır. Bunu yazarla yapacaktır .

NOT : yazımı tam bir film senaryosu yazacam ancak bazı kısımlarda romanımsı bir anlatımıda kullanabilirim şimdiden teşekkürler. Ve sizden ricam bunu bi dizi değilde sinema senaryosu olarak düşünürseniz sevinirim.

1.BÖLÜM
1
20,07.2007 SAAT 04,00
( Emre arabayı sürmektedir. Arka tarafta karısı ve 5 yaşındaki kızı uyumaktadır. etraf çok karanlıktır. yolda neredeyse hiç araba yoktur. karısı yavaşta gözünü açar doğrulur :
-hayatım saat kaç
emre : 4 canım sen istersen uyumaya deva et
karısı : istersen ben kullanayım sen uyu ( ikisi güler )
emre : ben varken hiç bir zaman bir kadın arabayı kullanamaz helede bu karımsa (bunları söylerken güler. karısı da ona bakıp gülümser. karısı kolunu ön koltuğa dayayıp elini alnına koyar. biraz sessizlik olur)
karısı : Niye uçakla gelmedik ki ?
Emre : hayatım biliyorsun ben tatil yaparken kendi arabamı kullanırım. (bunları derken karısıda bunları ezberlemiş gibi sessizce tekrarlar. Emre konuşmaya devam eder ) -Hem orda daha rahat gezeriz istediğimiz yere daha rahat gideriz
(karısı esner )
( Emre normal hızda arabayı sürerken ilerde iki arabanın birbirine çarpmış olduğunu görür. Arabalardan biri alev almıştır. Emre arabayı yavaşlatır.)
Karısı : Aman allahım ne olmuş burda böyle
Emre : Sen burda kal ben bir bakıyım
Karısı : Dikkatli ol
( kuzey ve güney yönde gelen iki araba burun buruna çarpışmış biri sağa diğeri tamamen yolun dışına devrilmiştir. Emre yoldaki arabaya dikkatlice yaklaşır içinde kimse yoktur. İçinde kimsenin olmaması onu şaşırtır. Karısıda hala arabanın içinden kocasını izliyordur.Emre yolun dışındaki arabaya yaklaşır ancak araba alev almıştır. uzaktan bakıyordur. telefonunu cebinde çıkarır ve ambulansı arayacakken çığlık sesi duyar tam arkasını dönerken biri kafasına vurur yere yığılır. vuran adam çantalı ve yaralıdır. yüzü kan içindedir. elindeki silahla emreninin kafasına vurmuştur. Bunlar olurken karısı adamın kocasına yaklaştığını görünce çığlık atar emre dönerken adam vurur. Kadın hala çığlık atmaktadır. Adam arabaya yönelir . kadın kızını sıkıca tutar, tam direksyona geçecekken adam arabaya yetişir. kadına 2-3 el ateş eder. kızı arkada ağlıyordur. adam kızada ateş eder ve ikisini öldürür. Cesetleri dışarı çıkartıp arabaya biner ve uzaklaşır.

2
14.02.2009
( Suna'nın odasında emre koltukta uzanmıştır. psikolog Suna' başında bir koltukta oturmuş not almaktadır.)
Suna : Bak Emre tam 1 yıldır buraya geliyorsun sana yardımcı olmaya çalışıyorum ama sen bana izin vermiyorsun. Her defasında aynı şeyleri anlatıyorsun(Emre bir an için Suna'ya bakar ve kaşlarını çatar)
Suna : Bana sinirlenmene gerek yok artık bu olanları geride bırakmalısın. Hayatına bir yön vermelisin. Kimseyle konuşmuyorsun
Emre : İş yerimde yeterince konuşuyorum
Suna : o işin gereği zorunlu olarak. Arkadaşlar edin yeni bir hayat kur.
( Emre susar cevap vermez. Biraz sessizlik olur )
Suna : Bak şöyle yapalım kendine uğraşacak birşeyler bul. Evinde ne televizyon var ne bilgisayar. Gazate desen okumuyorsun. Hayata ayak uydur. Ne biliyim bari kitap oku. Sana bu olayı unutturacak şeylerle uğraş. Taman geçmişi hiçbirimiz tam unutamayız. Ama karın ve kızınla yaşamayı bırak.
Emre önce Suna'ya sonra tavana bakar ve konuşmaya başlar
-Uçakla gitsek daha iyi olur demişti ( Suna konuşacakken kendi devam eder
-ben onu dinlemedim benim yüzümden ( gözleri dolar )
- kızım daha çok küçüktü onun hayatını aldım karımın hayatını mahvettim
-hepsi benim suçum (bunları ağlayarak söyler) ( Suna üzülerek onu izliyordur. Emre burnunu çeker. Konuşmaya devam eder
- uyandığımda bir hastenedeydim. koluma acayip şeyler takmışlardır. aklıma ilk gelen karımdı kızımdı etrafımda kimse yoktu. kalktım hastene koridorlarda karımla kızımın ismini bağırdım. Beni zorla sakinleştirdiler. Sonra bir polis öldü dedi ikisi de öldürüldü. O anki halimi düşünebiliyor musun. O nada bende ölmek istedim bağırdım,bağırdım,bağırdı... Sonra herşeyi öğrendim kaza yerinde o adi herif ikisini öldürmüş. Lanet herif beni sadece bayıltmış. Peki neden neden beni öldürmedi(Emre bunları anlatırken başını Suna'nın omzuna dayadı.
Suna : Tamam sakin ol sakin ol
( Emre doğruldu elleriyle gözündeki yaşları sildi. kapıya doğru yürüdü. Bunları size bir daha anlatmayacam söz veriyorum. Tam gidecekken yine geri döndü
dediklerinizi yapmaya çalışacam.

3
16.02.2009 19.00
( Bir kanal stüdyosu. kameranın karşısında iki koltuk birinde kadın sunucu diğerinde yazarımız Kenan oturmaktadır.)
Yönetmen : Evet yayına giriyoruz. 5.4.3.2.1...
Sunucu : Evet sayın seyircilerimiz Benim Sanatım programına hoş geldiniz. Bugünkü konuğumuz son zamanların en iyi yazarı olarak gösterilen Kenan Tepe
evet hoşgeldiniz kenan bey
Kenan : hoş bulduk
( yazarın önceki kitaplarını konuşurlar. bir süre sonra )
Sunucu : Yarın yeni kitabınız çıkıyor gerçekten herkes merakla bekliyor. kitabınız hakkında biraz bilgi verir misiniz ?
Kenan : Evet dediğiniz gibi yarın kitabım çıkıyor. Bu kez konuyu önceki romanlarıma göre daha çok polisiye gerilim türünü işledim. Daha önceki romanlarım sırf korku üzerineydi. tabi siz okuduysanız bilirsiniz.( sunucu ve kendisi güler )
Kenan kameraya bakar ve konuşmaya devam eder
- Bu romanım gizem dolu. birbirine bağlı 5 cinayet ve bunu çözmeye çalışan bir dedektif umarım beğenirsiniz.Daha fazla anlatırsam gizemi kalmaz. ( Sunucu güler
Sunucu : Gerçekten merak içindeyiz.Geldiğiniz için teşekkürler
Kenan : ben teşekkür ederim
Sunucu : Evet Kenan Tepe'nin ''Noktalar'' isimli roman yarın piyasaya çıkıyor. ( Kenan!a bakar gülümseyerek Korku ustası . bir sonraki porgramda görüşmek üzere hoşçakalın.
Yönetmen : KES
PROGRAM SONRASI
Kenan : Ceyda(sunucu) beni çok terlettin.
Ceyda : Aman efendim ilkkez programa çıkıyorsunuz.Sıkıştırmamak olmaz
(Kenan Ceydaya bakmadan ciddi bir şekilde )
- emin ol bir daha çıkmam
(Ceyda durur ve şaşkınlıkla yazarımızın gidişini izler

2.BÖLÜM
4
16.02.2009 21.00
( Kenan evine gelir. Yukarı odasına çıkar evde kimse yoktur. kravatını gevşetir, lavaboya girip yüzünü yıkar. yüzünü silmeden bir süre aynaya bakar. tam o sırada karısının sesini duyar
- Kimse yok mu
(Kenan üstünü deüştidiği sırada karısı gelir onu öper. )
Suna : Hayatım nasılsın yayın nasıldı
Kenan : Berbat bidaha bu tip programlara çıkmayacam, Her şey sahte .Yapmacık insanlarla sohbet .
Suna : Niye böyle düşünüyorsunki bir sürü hayranın var arada onlara gözükmen daha iyi olacaktır.
Kenan : Benim ismim konuşulsun yeter. Kimseye görünmek istemem. Sürekli göz önünde olunca gizem diye birşey kalmıyor.
( Kenan bunları söylerken yatağında oturmaktadır. Sunada giyinmektedir. yanına oturur. kolunu Kenan ın omzuna yaslar )
Suna : Sana bu yüzden aşığım ya
Kenan güler ve Suna'yı öper.İkisi aşağı salona iner.Masada yemekleri hazırdır.ikisi karşılıklı oturur.
Kenan : E hayatım günün nasıldı.
Suna : Normal bir gün ama bir hastamı hala iyi edemedim Hep aynı şeylerden bahsediyor
KenAN : Şu geçenlerde anlattığın adammı ? adı neydi Emre
Suna : Evet. Biliyor musun bugün bir ışık gördüm düzelecek eminim.
Kenan : yaşadıkları ağır ama eminim düzelecektir.
Suna : Bırakalım bu konuları ben sana romanında ne yazıyor diye soruyormuyum
( ikisi güler
Kenan : Sevgili oğlumuz nezaman gelecekmiş
Suna : Yarın burda olur ve lütfen biraz anlayışlı ol.
Kenan : Anlayışlı olmak mı ona bütün imkanları sağladım ( sinirlenerek konuşur ) .Kendisi hepsini geri çevirdi gitti ünüversitede konservatuvar okudu
Suna : Hayatım onun tercih. Saygı duymalıyız
Kenan : İstediği bölümü okuyabilir ama neden şarkıcılık. Ben göz önünde olmayalım diyorum o tam tersine göz önünde olmaya çaışıyor
Suna başını eğer. Kenan ayağa kalkıp yukarı çıkarken
Suna : Kenan nereye
Kenan : Yeni romanıma başlıyacam.
( Suna ama diyecekken Kenan gözden kabolur)
Suna : Ama daha yeni bitmişti

17.02.2009 19.00
( Özgür ve Pınar elinde küçük bavullarla taksidedirler. Özgür elini alnına koyarak dışarı bakıyordur. Pınar ona bakar
-Merak etme herşey iyi olacak
Özgür : İyi mi olacak nezaman karşılaşsak tartşıyoruz bıktım artık. Bu tatiller olmasada gelmesek
Pınar : Öyle deme o senin baban. Tabiki de ziyaretine gelecen. Hem ben babanı merak ediyorum. Çok büyük bir yazar
Özgür : Herkes için olabilir ama benim için sadece yaptıklarıma engel olmaya çalışan bir baba .

SAAT 20.15
( Kapı çalar Suna açar ve karşında oğlunu görünce kucaklar. Hoşgeldin oğlum ... Pınarlada el sıkışır )
Özgür : Hoşgeldin anne işte bahsettiğim Kız arkadaşım pınar
Suna : Tanıştığıma memnun oldum Pınar
Pınar : Bende efendim. Oğlunuzun bahsettiği gibi çok güzelsiniz
Suna : Saolun sende öyle . hadi durmayın ggelin içeri
(içeri girerler ve otururlar
Özgür : Babam yok mu
Suna: yukarıda çalışıyor
Özgür : Geldiğinden haberi var galiba
SuNA : ( Kızmış bir şekilde ) : Özgür . Ben hemen çağırıyım
( suna yukarı çıkar Kenan bilgisayar başında yazı yazıyordur )
Suna : Hayatım geldiler
Kenan : Geldilermi bir oğlumuz olduğunu sanıyordum
Suna : Aşk olsun kız arkadaşı geldi bahsetmiştim
Kenan : Doğru yakında bütün okulunu getirir
Suna : Hadi hadi aşağıdalar seni bekliyorlar
Kenan ( sıkılmış bir şekilde tamam geldim ayağa kalkar tam gidecekken suna döner karşısında durur
-Lütfen ( Kenan' ı öper
Kenan : tamam

SALON
( Özgür ve pınar Kenan ın geldiğini görünce ayağa kalkarlar. Özgür ve Kenan soğuk bir şekilde selamlaşırlar. Pınar da Kenan ın elini sıkarken
- Ben Pınar sizinle tanıştığıma çok memnun oldum
Kenan (sırıtarak) bende küçük hanım
( Sohbet genellikle Sunayla Pınar arasında olur Kenan ve Özgür hiç konuşmaz. Özgür arada Sunay la Pınara katılır ama Kenan Hiç konuşmaz.bir süre sonra
Kenan alaycı bir tavırla) E oğlum Pınarla aynı bölümdeymişsiniz bize ufak bir konser versene
Özgür ( sinirli bir şekilde ) : Neden bana bunu bana yapıyorsun bana. Neden verdiğim karara saydı göstermiyorsun
Kenan: Gösteriyorum işte oğlum şarkıcı değilmisiniz ufak bir konser vermenizi istedim.
(Sunayla Pınar sessiz bir şekilde izliyorlardır)(Özgür sinirli bir şekilde ayağa kalkıp yuakarı hızla çıkar . Pınarda arkasında koşar
Suna : ayağa kalkar Kenan A bakarak başına sağa sola eğer o da hızla yukarı çıkar)

5
18.02.2009 saat : 03.00
( Issız bir orman içinde 2 katlı harebe bir ev . E vin önünde 2 polis aracı. Bir sivil araç yaklaşır. içinden 2 kişi çıkar bunlar komiset Murat ve yardımcısı. arabadan hızla inerler. Dışarıda bekleyen polise sorarlar
- Nerdeler
polis: 2.kar efendim
(ikinci katın bir odasında bir sandalyenin oturmuş şekilde bir ceset. elleri ayakları bağlanmıştır. elleri arkada bir şişle birleştirilmiştir. kallarında ayak bileklerinin her birinde uzun şişler geçirilmiştir. bacaklarrıda aynı şekildedir bütün vücudu şişlerle tahta sandelyeye bir çivi gibi çakılmıştır. Göğüsünde derin yarık izleri vardır. Cesedin tam karşında çok yeni bir boy aynası. Evdeki tek yeni şey. üstünde boydan aşağı yazılar varıdır.
( içeride 2 polis vardır. Komser ve yardımcısı gelir. İkisi bir anda şok olur )
Ünal arkasını döner ve bir süre sonra kusar
Murat : Aman Allahım bu nasıl bir şey. Polislere döner bir şeye dokunmadınız
dimi
Polis : Hayır efendim sizi bekledik birazdan uzman ekip burda olur
Murat Ünal'a dönerek
-sen de dışarı çık bari burda kendini rezil etme
Ünal : Tamam komserim ( iğrenerek dışarı çıkar )
Murat polislere döner sizde diğer odalara bakın
Polis : peki efendim
Murat cesede yaklaşır yerde cam kırıkları vardır. Burnunu kapatmıştır çevreye iğrenerek bakıyordur. cebinden çıkardığı mendili eline sarar cesedin boynunu kaldırır ve hemen bırakır. cesedin gözleri kan içindedir. Sonra arkasını döner aynaya yaklaşır. yerde cesede ait bir parmak vardır ve yanında bi kap içinde kan vardır. Katilin yazıyı bununla yazdığını düşünür ve iğrenir.
yazıyı okumaya çalışır.
'' SIRADAKİ İÇİN HAZIRLIK YAPIYORUM ''
bu yazının altında küçük yazılarla ''bu adam hakkettiği gibi öldü ''
(Murat irkilir bu yazıları zorlukla okur. Cebinden çıkardığı not derfterine not alır
(polisler gelir )
- Diğer odalar temiz efendim
(Ünal ve yanında bir ekip vardır )
Ünal - Uzman ekip geldi efedim
Murat ekipe döner arkadaşlar ne bulduysanız getirin cesedi her yeri iyice tarayın
Ekip : Peki efendim
( Murat:Ünal benimle gel
ikisi arabaya biner Ünal
- bunu hangi psikiopat yapabilirki
Murat : Onu bulunca sorararız ( olay yerinden uzaklaşırlar )..........
iso2007

Mod
Mod
iso2007

Yaş : 29 Kayıt tarihi : 06/12/08 Mesaj Sayısı : 536 Nerden :
Kişisel İLeti :
Fa[bi]sRa
Aktiflik Puanı:1536
ROMANIMIN İÇİNDEN Vide
MesajKonu: Geri: ROMANIMIN İÇİNDEN ROMANIMIN İÇİNDEN Icon_minitimePaz Kas. 22, 2009 9:11 am

BöLümLeri birazcık daha uzun tutsan süper oLur Wink Ama cok guzeL ve akıcı bir diLin var..!

ROMANIMIN İÇİNDEN

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası